Svět shiatsu

Co mi přináší práce s klienty

22.2.2013 | Autor: Romana Karmazínová | Rubrika: Práce s klienty

Přináší mi radost.
Někdy také starost a určitě pohyb. Pohyb jak fyzický, ale samozřejmě i ten vnitřní. Nedá mi ustrnout v náhledech a pohledech, v řešeních věcí zevních a jistojistě hlavně mých vnitřních. Což někdy vnímám trochu jako problém :-). Je to někdy rychlost...
Učí mě hledat nová řešení v někdy dost složitých situacích – Kreativita se tak může rozvíjet různými směry.

Získávám zpětnou vazbu sama k sobě. Často u sebe nevidím nějaké řešení a přesto jsem schopná klientovi dobře poradit v té samé věci. Pak někdy stačí, když si vzpomenu, co že jsme to spolu řešili a vzpomenu si na řešení, které jsem našla pro něj a ono se hodí i pro mne… Tak se mi otevírá pohled z širšího úhlu i na mne samotnou...
Hledám cesty, které nejsou na první pohled viditelné, ale já i klient víme, že řešení někde je. A trénujeme při tom trpělivost. Často oba.

Témata se často vrací a někdy není lehké si všimnout, že už jsme se posunuli a už není třeba zůstávat s bolestí nebo se zraněním. Už je pryč, ale může se stát, že si toho nevšimneme. Pokud se to povede a prohlédneme, máme další krůček ke svobodě jistý.

Potkávání krásných lidí a úžasná výměna názorů a energií.

Promlouvání s buňkami.
Ani v nejmenším jsem nedoufala, že je něco takového možné a ono je… Takže posouvání hranice toho, co vnímám ještě jako reálné a co už ne. Tahle hranice se posouvá stále, občas stagnuje, ale pak se zase začne pohybovat do nevídaných hloubek, výšek, dálek a nevím kam ještě.

Je toho ještě mnohem víc, ale ráda bych znovu napsala RADOST. Radost z toho, že stále mohu cítit svobodu, kterou mi tato práce přináší. Není úplně lehká, ale zcela naplňující.
NA DRUHOU STRANU MI TO VŠECHNO PŘINÁŠÍ I POCIT ZODPOVĚDNOSTI (CapsLock se zapnul sám :-)). Ne pocit, ale samotnou zodpovědnost… Poznání, že to, co se děje v mém životě je přesně to, co se v mém životě dít má, abych uviděla věci, které mám vidět.
Zrcadlo je také neutrální a smeť na tváři nesundáme v odrazu zrcadla, ale jen a jen na té tváři...

Vždycky ale není lehké otevřít dveře, naladit se a vstoupit do světa energií a ještě tam být průvodcem někomu jinému. Přesto vím, že jediné, co má smysl (alespoň pro mne), je právě a přesně tohle hledání a nacházení a já cítím naplněnost, že mohu jít právě touto cestou.
Jistě si každý může procítit ještě svoje další pohledy na tuto práci...
Já jsem se snažila napsat to, co to přináší opravdu jen mě. Doufám, že klienti mají podobný seznam, jen asi s trochu jinými položkami. Ujasnit si, kde se nacházím je dost dobré i pro další vykročení dál...